Sme špecialisti na záhradné párty stany. Pomôžeme vám s výberom toho správneho záhradného altánku. Máme dlhoročnú skúsenosť so zákazníkmi. Väčšine stačí položiť niekoľko správnych otázok. Tým, že si na ne zákazník sám odpovie, ho vlastne krásne navedie a výber správneho záhradného altánku sa stáva hračkou.

Pred výberom záhradného altánku

Pred výberom záhradného altánku si treba zodpovedať tieto otázky:

  • potrebujete altánok, ktorý bude stáť na mieste celoročne alebo len po dobu nejakej akcie?
  • chcete ochrániť pred vetrom, slnkom alebo dažďom alebo pred všetkým naraz?
  • ako často budete altánok prevážať (teda ako často bude demontovaný a opäť stavaný)?
  • akú farbu by ste pre svoj altánok zvolili?
  • pre koľko ľudí bude altánok určený?
  • koľko miesta máte k dispozícii na uskladnenie stanu?
  • koľko korún si môžete dovoliť investovať do nového altánku?

Akú konštrukciu zvoliť pre nový altánok

Všeobecne sa konštrukcia skladacích altánku dajú rozdeliť na klasické rúrkové alebo nožnicové systémy.

Rúrkové znamená, že konštrukcia je zo tenkostenných rúrok, ktoré sa zasúvajú do seba alebo v rohoch altánku do plastových spojok. Výhodou je ľahká konštrukcia, dá sa ľahko prenášať. Stavba je jednoduchá, ale predsa len o kúsok pomalšie, než nožnicové systémy.

Nožnicová konštrukcia znamená, že je konštrukcia celého stanu (okrem stojných nôh) kompletne prepojená kovovými nitmi. Pomocou nožnicového systému (pantograf) stačí len na každej strane zatiahnuť a altánok stojí. Celá konštrukcia stanu je ťažšie, je ale rýchlejšia ju postaviť, než konštrukciu rúrkovou. Altánok s nožnicovou konštrukciou je stabilnejší a odolnejší vetra.

Aký rozmer je pre altánok ideálne

Najmenší stany majú pôdorys 3 x 3 m. Keď v stredu umiestnite malý stôl 80 x 80 cm, tak sa do stanu zmestia ešte 4 sediacej osoby. To ale len v prípade, že altánok používate ako slnečník. Keď sa spustí malý dážď, osoby začnú mierne trpieť :-). V prípade potreby väčších rozmerov sú k dispozícii 6 x 3 m a aj väčšie. Odporúčame si pôdorys stanu nakresliť vo vhodnej mierke na papier a zakraslit aj požadovaný rozmer stola spolu so stravníkov. Tak asi najrýchlejšie prídete na to, aký rozmer altánku je pre vás ten pravý.

Altánok proti slnku, dažďu alebo vetru?

Ak chcete skladací altánok za najlacnejšie cenu, treba sa zmieriť s tým, že plachta altánku bude tenká a už pri malom daždi bude pršať aj vo vnútri. Ďalej s tým, že pri najmenšom vetre bude potrebné altánok zložiť, aby nedošlo k roztrhnutiu konštrukcie. Lacné skladacie altány teda slúžia skôr na vytvorenie tieňa, slabý vietor a malý dáždik nevadí. Ak túžite po kvalitnejšom výrobku, kam voda nezatečie (také používajú remeselníci ako provizórne garáž alebo na uskladnenie suchého dreva a pod …), je potrebné si priplatiť.

Plachty na skladací altánky sa vyrábajú z vodeodolného polyesteru. Základný parameter, ktorý u plachiet sledujeme je tzv. Gramáž. Teda koľko gramov polyesteru je na 1 m2 plachty. Viac je lepšie. U tých najlacnejších stanov je 110 g / m2. Drahšie riešenie ponúkajú 180, 200 a viac g na m2.
Prejsť na výber konkrétneho altánku

Categories: Ako vybrať

administrator

0 thoughts on “Ako vybrať lacný záhradný altánok”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Related Posts

Ako vybrať

Ako na najlacnejši párty stan v rozmere 3 x 6 m?

Poradíme ako vybrať párty stany v rozmere 3 x 6 m naozaj lacno. Rozmer 3 x 6 m patrí k druhov najpredávanejšiemu. (Prvá je 3 x 3 m).  3 x 6 m – to už Read more...

Ako vybrať

Závažia k stanom – dobré riešenie pre stabilitu

Závažie k stanom zaistí jeho stabilitu a pre vaše bezpečie bude určite dobré si ho zaobstarať. Zabráni zrúteniu party stanov pri nárazoch vetra a doprajú vám pokoj. Môžete vyskúšať oceľové závažia k stanom v tvare Read more...